Historia

Przedsiębiorstwo MIDAR powstało w roku 1992. Początkowo firma składała się z dwóch osób, które stworzyły pierwszy prosty program do obsługi firmy handlowej. Oprogramowanie było przeznaczone do pracy na pojedynczy komputer PC. Szybko jednak okazało się ono niewystarczające. Duże firmy potrzebowały systemu obsługującego obrót towarowy nie tylko jednego magazynu, ale wielu, czy nawet kilku filii znajdujących się w różnych miastach. Pojawiały się również specyficzne wymagania związane ze sprzedażą nietypowych towarów. Piętnaście lat temu powstał więc system obrotu towarowego, który w pełni zaspokaja te wymagania.

Obecnie dysponujemy zintegrowanymi systemami zarządzania funkcjonującymi w sieciach komputerowych. Oprócz obsługi obrotu towarowego oferujemy system finansowo-księgowy, moduł obsługujący kasę, rejestr VAT oraz ewidencję środków trwałych. Wszystkie te elementy oprogramowania współpracują za sobą, łącznie potrafią zbierać i prezentować informacje o całej pracy firmy. System obrotu towarowego na podstawie generowanych dokumentów umożliwia wydruk dokumentów podlegający przepisom ADR zgodnie z odpowiednimi wymaganiami działu 5.4 Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.
Ponadto zadbaliśmy, aby emitowane przez nasze systemy dokumenty spełniały wymagania Ministra Finansów.

Nasz zespół programistów, projektantów systemów, specjalistów w dziedzinie informatyki i zarządzania jest na drodze ciągłego rozwoju. Posiadamy dział programowania, dział wdrożeń i obsługi klienta, dział serwisu sprzętowego. Oprócz sprzedaży oprogramowania w ramach pełnej obsługi prowadzimy również sprzedaż sprzętu komputerowego, instalację sieci komputerowych oraz świadczymy inne usługi informatyczne związane użytkowaniem komputerów.

Sukces nasz zawdzięczamy ciągłej pracy programistów nad unowocześnianiem oprogramowania, doskonaleniu się pracowników w znajomości systemów i sieci komputerowych. Szczególnie znacznie ma dla nas kompleksowa obsługa naszych klientów. Możemy poszczycić się istniejącą siecią dystrybucyjną rozlokowaną w różnych punktach Polski, a także listą 300 firm, które korzystają z naszych produktów.
W czasach, kiedy dostęp do Internetu staje się powszechny i coraz bardziej popularny, oferujemy również pełną gamę usług związanych z Internetem, począwszy od zakładania kont pocztowych aż po kompleksową obsługę przedsiębiorstwa w sieci rozległej.